Aktualności Aktualności

Powrót

Zawody Drwali w Nadleśnictwie Narol

Zawody Drwali w Nadleśnictwie Narol

    W dniu 06.08.2021 r. w Leśnictwie Lubliniec odbyły się XV Zawody Drwali na szczeblu nadleśnictwa. W zawodach startowało 6 zawodników reprezentujących3 Zakłady Usług Leśnych. Zawody odbyły się w czterech konkurencjach: ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki.
Pierwsze miejsce i zwycięstwo w całych zawodach zdobył p. Mariusz Ważny z Firmy Handlowo-Usługowej Jan Szałański, drugie miejsce zajął p. Andrzej Góral również z Firmy Handlowo-Usługowej Jan Szałański, a trzecie miejsce zajął  p. Witold Steczkiewicz z Zakładu Usług Leśnych Stanisław Czerwonka.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci maszyn i narzędzi leśnych, natomiast pozostali zawodnicy - sprzęt i narzędzia, które są niezbędne do pracy w lesie.
Nagrody ufundowane były przez: 3 Zakłady Usług Leśnych, które wykonują usługi na rzecz Nadleśnictwa Narol i wystawiły swoich zawodników do zawodów, Składnicę Części Zamiennych „ROLNIK” - Pani Teresa Horoń z Lubaczowa, Firmę AGRO-MAL - Jan Pokrywka i wspólnicy z Lubaczowa, Pana Tadeusza Bednarczyka właściciela Firmy Usługi Budowlane i Inwestycyjne BUD-MONT z Lubaczowa, Pana Adama i Ryszarda Gmiterek właścicieli Firmy Handlowej NARPOL z Narola, Romana Dubiela właściciela Zakładu Rzeźniczo-Masarskiego z Narola Wsi oraz Nadleśnictwo Narol.  
Zawody były okazją do wymiany doświadczeń między zawodnikami oraz promowania bezpiecznych technik ścinki i wyróbki drewna. Miały na celu podnoszenie umiejętności, kwalifikacji i rangi zawodu drwala operatora pilarki.
Celem zawodów było wyłonienie najlepszego drwala, który będzie reprezentował Nadleśnictwo Narol na „XV Regionalnych Zawodach Drwali”, które odbędą się 27 sierpnia 2021 r. w Nadleśnictwie Kolbuszowa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy po raz kolejny nie zawiedli i ufundowali atrakcyjne nagrody.
Do zobaczenia za rok. 

 

                                                                                           Tekst: Janusz Stankiewicz

                                                                                           Zdjęcia: Maceli Kot

  

 

   

 


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

 

Polecamy Polecamy