Aktualności Aktualności

Powrót

Bieg po Wielkim Dziale

Bieg po Wielkim Dziale

     W pierwszą niedzielę sierpnia (02.08) Lasy Nadleśnictwa Narol zapełniły się od biegaczy.

To za sprawą zawodów sportowych, których tłem stał się Wielki Dział oraz niepowtarzalna przyroda Roztocza Wschodniego i lasów Nadleśnictwa Narol.

    Na starcie w Hucie Złomy stawiło się blisko 200 entuzjastów biegów przełajowych, którzy mieli do pokonania 11 km trasy, prowadzącej przez najciekawsze miejsca na mapie Wielkiego Działu i jego okolic.

   Organizatorem zawodów był Urząd Miasta i Gminy Narol oraz GOK Narol. Nadleśnictwo Narol było strategicznym partnerem  wydarzenia oraz gospodarzem terenu.

    Impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę” i przyciągnęła na Roztocze Wschodnie wielu entuzjastów biegania z różnych części Polski. Gościliśmy zawodników z okolicznych miejscowości powiatu lubaczowskiego, z dalszych części województwa podkarpackiego, ale również z Lublina, Warszawy oraz Krakowa.

    Zawody przebiegły w miłej atmosferze wypełnionej sportową rywalizacją Fair Play.

Cieszy nas bardzo, że bieg został ukończony przez wszystkich uczestników, a najlepsi z nich uporali się z trasą w 43 minuty.

   Na zakończenie biegu na wszystkich zawodników, czekały upominki oraz pamiątkowe medale. Dla najlepszych był aplauz i nagrody ufundowane przez organizatorów.

    Pierwotnie zawody były planowane do przeprowadzenia w dniu 19 kwietnia, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną, mogły dojść do skutku dopiero teraz.

   Dziękujemy serdecznie organizatorom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów.

     Nasze podziękowania kierujemy również do sportowców, którzy wzięli udział w zawodach i wypełnili tą część Roztocza miłą atmosferą oraz sportową rywalizacją.

     Cieszy nas to, że praca leśnika coraz większej rzeszy ludzi kojarzy się nie tylko z gospodarką leśną oraz ochroną przyrody, ale również ze sportem i turystyką, którą z powodzeniem można uprawiać na terenie naszych lasów.

 

                                                                                 Opracował: Marceli Kot


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Polecamy Polecamy