Aktualności Aktualności

Powrót

XVI Zawody drwali

XVI Zawody drwali

W dniu 19 sierpnia 2022 r. w Leśnictwie Lubliniec odbyły się XVI Zawody Drwali na szczeblu nadleśnictwa. W zawodach startowało 7 zawodników reprezentujących 3 Zakłady Usług Leśnych. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki.

Pierwsze miejsce i zwycięstwo w całych zawodach, tak jak w ubiegłym roku zdobył p. Mariusz Ważny z Firmy Handlowo-Usługowej Jan Szałański, drugie miejsce zajął p. Witold Steczkiewicz z Zakładu Usług Leśnych Stanisław Czerwonka, a trzecie miejsce zajął p. Andrzej Góral z Firmy Handlowo-Usługowej Jan Szałański.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci pilarek spalinowych i kosiarki spalinowej do trawy, natomiast pozostali zawodnicy sprzęt i narzędzia, które są niezbędne do pracy w lesie.

Nagrody ufundowane były przez: 3 Zakłady Usług Leśnych, które wykonują usługi na rzecz Nadleśnictwa Narol i wystawiły swoich zawodników do zawodów, Składnicę Części Zamiennych „ROLNIK” - Pani Teresa Horoń z Lubaczowa, Firmę AGRO-MAL - Jan Pokrywka i wspólnicy z Lubaczowa, Pana Adama Gwizdałę właściciela Firmy PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego, Pana Adama i Ryszarda Gmiterek właścicieli Firmy Handlowej NARPOL z Narola, Romana Dubiela właściciela Zakładu Rzeźniczo-Masarskiego z Narola Wsi oraz Nadleśnictwo Narol. 

Zawody miały na celu podnoszenie umiejętności, kwalifikacji zawodowych drwali operatorów pilarek spalinowych, upowszechnienia bezpiecznych i wydajnych metod pracy oraz podniesienie rangi zawodu drwala. Były też okazją do wymiany doświadczeń między zawodnikami reprezentującymi Zakłady Usług Leśnych, które wykonują usługi z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Narol w 2022 roku.

Zwycięzca zawodów będzie reprezentował Nadleśnictwo Narol na „XVI Regionalnych Zawodach Drwali”, które odbędą się 26 sierpnia 2022 r. w Nadleśnictwie Głogów Małopolski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy po raz kolejny nie zawiedli i ufundowali atrakcyjne nagrody.

Do zobaczenia za rok.    

Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

 

Polecamy Polecamy