Aktualności Aktualności

Powrót

Zawody drwali 2024

Zawody drwali 2024

W dniu 21 czerwca 2024 r. na terenie leśnictwa szkółkarskiego Kolonia w Nadleśnictwie Oleszyce odbyły się zawody drwali na szczeblu nadleśnictw: Oleszyce, Lubaczów i Narol. W zawodach udział wzięło 20 zawodników reprezentujących Zakłady Usług Leśnych z nadleśnictwa Oleszyce i Narol po 7 drwali oraz z Lubaczowa 6 drwali. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: ścinka drzew, okrzesywanie drzew, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszym drwalem okazał się Daniel Furgała z Zakładu Usług Leśnych Robert Piętowski, wykonujący usługi w Nadleśnictwie Lubaczów, drugie miejsce zajął Stanisław Olejko reprezentujący firmę Usługi leśne, handel Daniel Olejko z Nadleśnictwa Oleszyce, a trzecie miejsce zdobył Piotr Mach z Zakładu Usług Leśnych LARIX Lucjan Tulej również z Nadleśnictwa Oleszyce. Najlepszy z zawodników reprezentujących Nadleśnictwo Narol był Andrzej Góral z Firmy Handlowo-Usługowej Jan Szałański, który zajął V miejsce.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci pilarek spalinowych za pierwsze dwa miejsca oraz podkaszarki do trawy i nożyc do żywopłotu za trzecie miejsce. Nagroda za I miejsce ufundowana była przez Nadleśnictwa Oleszyce, Lubaczów i Narol, za II miejsce przez Składnicę Części Zamiennych „ROLNIK” - Pani Teresa Horoń z Lubaczowa oraz za III miejsce przez Firmę AGRO-MAL - Jan Pokrywka i wspólnicy z Lubaczowa. Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach oraz vouchery dla zawodników, którzy zajęli miejsca 4-20 ufundowały zakłady usług leśnych, które wystawiły swoich zawodników do rywalizacji.

Celem zawodów było propagowanie bezpieczeństwa i wydajnych metod przy pozyskaniu drewna, prezentacja różnych technik ścinki, promocja LP oraz integracja środowiska braci leśnej.

Zawody były też okazją do wymiany doświadczeń między drwalami reprezentującymi Zakłady Usług Leśnych, które wykonują usługi z zakresu gospodarki leśnej na terenie nadleśnictw: Oleszyce, Lubaczów i Narol w 2024 roku.

Najlepsi zawodnicy z nadleśnictw Oleszyce, Lubaczów i Narol będą reprezentować te nadleśnictwa na „XVIII Regionalnych Zawodach Drwali”, które odbędą się 13 lipca 2024 r. w Sanoku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy po raz kolejny nie zawiedli i ufundowali atrakcyjne nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim kibicom za gorący doping.

Do zobaczenia za rok. 

Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

 

Polecamy Polecamy