Aktualności Aktualności

Powrót

Zawody drwali w Nadleśnictwie Narol

Zawody drwali w Nadleśnictwie Narol

      W dniu 18 sierpnia 2023 r. w Leśnictwie Lubliniec odbyły się XVII Zawody Drwali na szczeblu nadleśnictwa. W zawodach startowało 6 zawodników reprezentujących 2 Zakłady Usług Leśnych. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki.

Pierwsze miejsce i zwycięstwo w całych zawodach zdobył p. Andrzej Góral z Firmy Handlowo-Usługowej Jan Szałański, drugie miejsce zajął p. Mariusz Ważny również z Firmy Handlowo-Usługowej Jan Szałański, a trzecie miejsce zajął p. Grzegorz Obirek z Zakładu Usług Leśnych Stanisław Czerwonka.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci pilarek spalinowych za pierwsze dwa miejsca i kosiarki spalinowej do trawy za trzecie miejsce, natomiast pozostali zawodnicy sprzęt i narzędzia do pracy w lesie.

Nagrody ufundowane były przez: 2 Zakłady Usług Leśnych, które wykonują usługi na rzecz Nadleśnictwa Narol i wystawiły swoich zawodników do zawodów, Składnicę Części Zamiennych „ROLNIK” - Pani Teresa Horoń z Lubaczowa, Firmę AGRO-MAL - Jan Pokrywka i wspólnicy z Lubaczowa, Pana Adama i Ryszarda Gmiterek właścicieli Firmy Handlowej NARPOL z Narola, Pana Adama Gwizdałę właściciela Firmy PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego, Pana Tadeusza Bednarczyka właściciela Firmy Usługi Budowlane i Inwestycyjne BUD-MONT z Lubaczowa, Pana Romana Dubiela właściciela Zakładu Rzeźniczo-Masarskiego z Narola Wsi oraz Nadleśnictwo Narol. 

Celem zawodów było podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych drwali operatorów pilarek spalinowych, upowszechnienia bezpiecznych i wydajnych metod pracy oraz podniesienie rangi zawodu drwala operatora pilarki. Zawody były też okazją do wymiany doświadczeń między drwalami reprezentującymi Zakłady Usług Leśnych, które wykonują usługi z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Narol w 2023 roku.

Zwycięzca zawodów będzie reprezentował Nadleśnictwo Narol na „XVII Regionalnych Zawodach Drwali”, które odbędą się 25 sierpnia 2023 r. w Nadleśnictwie Brzozowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy po raz kolejny nie zawiedli i ufundowali atrakcyjne nagrody.

Do zobaczenia za rok.    


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

 

Polecamy Polecamy