Aktualności Aktualności

Powrót

Zawody pilarzy 2018

Zawody pilarzy 2018

W dniu 5.09.2018 r. w Leśnictwie Jezioro odbyły się XIII Zawody Drwali na szczeblu nadleśnictwa. W zawodach startowało 9 zawodników reprezentujących 8 Zakładów Usług Leśnych. Zawody odbyły się w czterech konkurencjach: ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki.

Pierwsze miejsce i zwycięstwo w całych zawodach zdobył Marek Kulczycki z Zakładu Usług Leśnych i Budowlanych Zygmunt Ważny, drugie miejsce zajął Mieczysław Skiba z Zakładu Usług Leśnych Leszek Piątek, a trzecie miejsce zajął Pan Mieczysław Ważny z Zakładu Usług Leśnych i Budowlanych Zygmunt Ważny.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci maszyn i narzędzi leśnych, natomiast pozostali zawodnicy - sprzęt i narzędzia, które są niezbędne do pracy w lesie.

Nagrody ufundowane były przez: 10 Zakładów Usług Leśnych, które wykonują usługi na rzecz Nadleśnictwa Narol, Składnicę Części Zamiennych „ROLNIK” - Pani Teresa Horoń z Lubaczowa, Firmę AGRO-MAL - Jan Pokrywka i wspólnicy z Lubaczowa, Pana Tadeusza Bednarczyka właściciela Firmy Usługi Budowlane i Inwestycyjne BUD-MONT z Lubaczowa, Pana Adama i Ryszarda Gmiterek właścicieli Firmy Handlowej NARPOL z Narola, Romana Dubiela właściciela Zakładu Rzeźniczo-Masarskiego z Narola Wsi                     oraz Nadleśnictwo Narol. 

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, były okazją do wymiany doświadczeń między zawodnikami oraz promowania bezpiecznych technik ścinki i wyróbki drewna. Miały również na celu podnoszenie umiejętności, kwalifikacji i rangi zawodu  drwala. Zawodom z ciekawością przyglądały się Panie redaktorki z Katolickiego Radia Zamość, które przeprowadzały wywiady podczas trwania zawodów. Emisji audycji radiowej z zawodów można było wysłuchać w piątek 7 września o godz. 17.10.  

Celem zawodów było wyłonienie najlepszego drwala operatora pilarki, który będzie reprezentował Nadleśnictwo Narol na „XIII Regionalnych Zawodach Drwali”, które odbędą się 7.09.2018 r. w Nadleśnictwie Kołaczyce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy nie zawiedli i po raz kolejny ufundowali atrakcyjne nagrody.

Do zobaczenia za rok.    

 

 

                                                                              Tekst: Janusz Stankiewicz

                                                                              Zdjęcia: Marcin Czereczon


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Polecamy Polecamy