Aktualności Aktualności

Powrót

Zawody drwali

Zawody drwali

W dniu 23.08.2013 r. w Leśnictwie Płazów odbyły się VIII Zawody Drwali na szczeblu nadleśnictwa.

W zawodach startowało 8 zawodników reprezentujących 8 Zakładów Usług Leśnych. Zawody odbyły się w czterech konkurencjach: ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki. 
Nagrody jak co roku były bardzo atrakcyjne i każdy z zawodników otrzymał sprzęt i narzędzia do pracy w lesie. Pierwsze miejsce i zwycięstwo w całych zawodach zdobył Pan Piotr Ważny z ZUL Bogdan Ważny w Leśnictwie Huta Różaniecka, drugie miejsce zajął Pan Zbigniew Bundyra z ZUL Leszek Piątek w Leśnictwie Maziarnia, a trzecie Pan Stanisław Kołodziej z ZUL Stanisław Gelmuda w Leśnictwie Chotylub. Za zwycięstwo nagrodą była pilarka STIHL 361 ufundowana przez Nadleśnictwo Narol i Zakłady Usług Leśnych, za drugie miejsce pilarka STIHL 251 ufundowana przez Nadleśnictwo Narol i Składnicę Części Zamiennych „ROLNIK" - Pani Teresa Horoń, a za trzecie kosiarka spalinowa AGROMA ufundowana przez Firmę „AGRO-MAL" - Jan Pokrywka i wspólnicy. 
Ponadto za zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach nagrody w postaci ubrania specjalistycznego dla drwala za ścinkę drzew oraz zestawu prowadnicy z łańcuchem za pozostałe trzy konkurencje zdobyli: zwycięzca zawodów Pan Piotr Ważny w konkurencji ścinka drzew i złożona przerzynka kłód, Pan Marian Niedużak za przygotowaniu pilarki do pracy oraz Pan Zbigniew Bundyra w dokładności przerzynki.
Za miejsca 4-8 zawodnicy otrzymali sekatory, tasaki i siekiery. Wszystkie w/w nagrody  ufundowane były przez Nadleśnictwo Narol, Zakłady Usług Leśnych, Pana Tadeusza Bednarczyka właściciela firmy Usługi Budowlane i Inwestycyjne BUD-MONT z Lubaczowa, Pana Ryszarda Czajkowskiego właściciela Firmy Handlowo Usługowej ze Starego Dzikowa oraz Pana Adama i Ryszarda Gmiterek właścicieli Firmy Handlowej NARPOL z Narola. 
Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i stały na wysokim poziomie sportowym. 
Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania 
i ufundowali wspaniałe nagrody.