Aktualności Aktualności

Powrót

105 lecie Odzyskania Niepodległości

105 lecie Odzyskania Niepodległości

  Tradycyjnie, jak co roku mieszkańcy Narolszczyzny zgromadzili się na Rynku w Narolu, aby razem uczcić Święto 11 Listopada.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 11.00 w narolskim kościele, gdzie w intencji naszej ojczyzny została odprawiona uroczysta Msza Święta.
Pośród mieszkańców Narola i okolic, delegacji władz samorządowych, urzędów, szkół, instytucji, strażaków, kombatantów oraz innych środowisk nie zabrakło również delegacji leśników z Nadleśnictwa Narol.
Po zakończeniu Mszy Świętej poczty sztandarowe, delegacje oraz uczestnicy wydarzeń przemaszerowali pod pomnik na rynku w Narolu, gdzie o godzinie 12.00 w ramach ogólnoświatowej akcji „Niepodległa Do Hymnu” wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.
Polska droga do niepodległości była okupiona wieloma latami zniewolenia naszego narodu. Niepodległościowa myśl w Polakach jednak nigdy nie wygasła. Pomimo wielu nieudanych prób oraz narodowych zrywów, to dopiero Wielka Wojna przyniosła Polsce wolność i niepodległość. Tą modrość zabierzmy ze sobą do rodzinnych domów, miejsc pracy oraz naszych lokalnych ojczyzn.
Niech Żyje Polska !!!

Tekst: Marceli Kot