Wydawca treści Wydawca treści

Zanocuj w lesie

W ramach programu „Zanocuj w lesie” Nadleśnictwo Narol wyznaczyło obszar przeznaczony do uprawniania bushcraftu i surwiwalu. Amatorzy takich form wypoczynku mają do dyspozycji ponad 1150 ha lasów. Wyznaczony obszar znajduje się na terenie leśnictw Maziarnia i Płazów, wchodzi w obszar Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. Jeśli tęsknisz za ciszą i spokojem to doskonałe miejsce oraz nadarzająca się okazja, aby poczuć prawdziwą dzikość przyrody i bliskość natury.

Poniżej zamieszczona jest mapa obszaru z zaznaczonymi istniejącymi obiektami typu: parking, miejsce do rozpalenia ogniska itp.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy] oraz  z poziomu aplikacji Mbdl  (android) lub  (iPhone), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Zarządzenie z Regulaminem korzystania z obszaru - Regulamin.
  2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska (patrz mapa powyżej). Uwaga! Drewno na ognisko należy przynieść ze sobą.
  3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
  4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
  5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchniach tych obowiązuje zakaz wstępu. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z miejscowym leśniczym:                                                                                                                                                            Leśnictwo Maziarnia tel. 606 306 963,  Leśnictwo Płazów tel. 660 462 459  
  6. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków.
  7. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszarze, na którym odbywa się polowanie obowiązuje zakaz wstępu! Wyznaczony obszar leży w zasięgu Koła Łowieckiego „Knieja”. Terminy polowań zbiorowych można sprawdzić tutaj
  8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres janusz.stankiewicz@krosno.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Janusz Stankiewicz, tel. 606 310 884, e-mail: janusz.stankiewicz@krosno.lasy.gov.pl

 

 Nadleśnictwo Narol przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Chodzisz na wycieczki do lasu? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę (ankieta tutaj). Zajmie ok. 10 minut.